معرفی میوه کرن بری

کرن بری ها میوه بومی شمال آمریکا هستند که در این کشور حدود 40 هزار جریب زمین مخصوص تولید و پرورش این میوه ها اختصاص یافته هست . دلیل اهمیت

این میوه به خاطر آنتی اکسیدان های و مواد مغذی داخلش هست که طبق پیش بینی ها یک فنجان چایی از کرن بری حاوی 25 کالری هست .

مواد مغذی موجود در این محصول باعث خواص گوناگونی مثل جلوگیری از عفونت های ادراری ، سنگ کلیه ، جلوگیری از انواع سرطان ، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و کاهش فشار خون شده است .

این میوه دارای آنتی اکسیدان و همچنین ویتامین C، ویتامین A و ویتامین می باشند .

از خواص کرن بری می شود به »

یک منبع خوب از ویتامین ها و آنتی اکسیدان نام برد .

مناسب برای درمان بیماری های کلیه و مثانه

در گذشته برای درمان ضعف اشتها ، مشکلات معده و اختلالات خونی استفاده شده است .

1. عفونت دستگاه ادراری

کرن بری احتمالاً به خاطر نقش آن در پیش‌گیری از عفونت دستگاه ادراری (UTIs)، به ویژه برای مبتلایان به عفونت‌های مکرر مشهور است.

سطح بالای آنتی‌اکسیدان proanthocyanidins (PACs) در cranberries به توقف باکتری‌ها از چسبیدن به دیواره‌های دستگاه ادراری کمک می‌کند. به این ترتیب، PACs در cranberries به جلوگیری از عفونت کمک می‌کنند. برای پیشگیری از سنگ کلیه شما می توانید از دمنوش کرن بری نیز استفاده کنید .

درمان سنگ کلیه


دمنوش کرن بری


2. بیماری قلبی و عروقی

بعضی از شواهد نشان می دهد که پلی فنول ها در کرن بری ممکن است خطر بیماری قلبی عروقی (CVD) را کاهش دهند. این کار با جلوگیری از ایجاد پلاکت و کاهش فشار خون از طریق مکانیسم های ضد التهابی انجام می شود.

 

3. سرطان

تحقیقات نشان داده اند که مواد مغذی در این میوه می توانند سرعت پیشرفت تومور رو کم کنند و همچنین می توانند تاثیر مثبتی بر سرطان پروستات، کبد، پستان، تخمدان و کولون داشته باشند.

4. دندان

پروانتوسیانیدین ها در کرن بری نیز ممکن است برای سلامت دهان و دندان مفید باشد. به گفته محققان مرکز زیست شناسی دهان و دندان پزشکی Eastman در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر، آنها این کار را با جلوگیری از اتصال باکتری ها به دندان ها انجام می دهند. همچنین ممکن است در جلوگیری از بیماری های لثه نیز مفید باشد.

خطرات :

افرادی که از داروهای کاهش دهنده خون، وارفارین یا کومادین استفاده می کنند، نباید ناگهان مصرف کرن بری را افزایش دهند.

همچنین کسانی که سابقه سنگ کلیه دارند باید قبل از افزایش مصرف خود حتما با پزشک خود صحبت کنند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *